Kontakte     Indeks     Pershtypje     Porosi Online  

katalogu i botimeve
lista e plote e botimeve
revista Universi Shqiptar i Librit
lista e ofruar per shitje

 

kėrko

Katalogu i botimeve

Ky katalog ėshtė ideuar, formuluar dhe sistemuar nė mėnyrė tė tillė qė tė gjithė tė interesuarit tė mund tė marrin njė informacion tė plotė dhe tė hollėsishėm pėr ēdo libėr tė pėrfshirė nė tė.me shume
Na kontaktoni

Botimet Toena

Rruga "M. Gjollesha"

K. P. 1420

Tiranė - Shqipėri.
Tel:+355 4 22 40 116
Email: botimet.toena@gmail.com

            redaksia@toena.com.al LIBRARITE TOENA

 

LIBRARI TOENA
Lagjja nr. 2

Rr. Abedin Bido, god. 73

Sarandė - Albania
Tel. 85 22 67 55
rudina.selimi@gmail.com
 
LIBRARI TOENA
Globi, Sarandė - Albania
Tel. 85 22 41 24
rudina.selimi@gmail.com
 
LIBRARI TOENA
Pranė Teatrit “Petro Marko”
Vlorė - Albania
Tel. 33 40 07 50
Cel. 068 842 01 32
  
LIBRARI TOENA - ARTINI
Pranė Institutit Albanologjik
Prishtinė - Kosovė
Tel. 0037 744 114 831
jahir_a@hotmail.com
Facebook: Libraria Toena - Artini

 


 


 

 

Faqe Kryesore

     

Mirėsevini nė faqen e Shtėpisė Botuese "TOENA"

 

 

 

 

 

 

Botimet e reja

Arti - Prej zanafillės te Van Gogh
Mitet - Mitologjia klasike nė artet pamore
Liri Brahimi - Ishim ne
Jean-Christophe Rufin - I madhi Kėr
mė shumė

Veprimtari

Dita Ndėrkombėtare e Poezisė
Instituti i Librit dhe i Promocionit nė bashkėpunim me Agjencinė e Parqeve dhe Rekreacionit - Bashkia Tiranė, Botimet Toena dhe Gjimnazin "Sami Frashėri", nė prag tė Edicionit III tė Festivalit Letrar pėr tė Rinj“Tirana 2017”& Ditės Ndėrkombėtare tė Poezisė organizuan "Takimin me poezinė" e 36 poetėve mė tė mirė shqiptarė, botuar nė kolanėn "Kambana" nga Botimet Toena ndėr vite. Ky aktivitet u mbėshtet edhe nga Ministria e Kulturės e Shqipėrisė, e cila mundėsoi praninė e kuartetit tė harqeve "Tinguj dhe monumente", i cili performoi gjatė aktivitetit. Poezia e zgjedhur e ēdo poeti u recitua nga nxėnėsit e gjimnazit "Sami Frashėri", ditėn e martė, mė 21 mars, ora 11:00, te Reja.
Paskal Milo - Udhėkryqe shqiptaro-gjermane
Instituti i Librit dhe i Promocionit, Botimet Toena, promovuan librin "Udhėkryqe shqiptaro-gjermane" tė autorit Paskal Milo. Mė 4 nėntor 2016 ora 12:00 nė Hotel "Plaza", Tiranė, salla "Queen Geraldine", kati i tretė.
Namik Dokle - Vajzat e mjegullės
Instituti i Librit dhe i Promocionit, nė bashkėpunim me Universitetin Mesdhetar tė Shqipėrisė dhe Botimet Toena, promovuan romanin "Vajzat e mjegullės" tė shkrimtarit Namik Dokle. Mė 19 tetor 2016 ora 11:00 nė Universitetin Mesdhetar tė Shqipėrisė, Tiranė.
Theofil Haxhijani - Njė mendje, hiē mendje
Shtėpia Botuese Toena nė bashkėpunim me Shoqatėn Kulturore Artistike EKAVI, Shoqatėn e Shkrimtarėve dhe Artistėve LITERART dhe Lidhjen e Shkrimtarėve tė Klubit DRITA, organizuan promovimin e romanit "Njė mendje, hiē mendje" tė autorit Theofil Haxhijani si dhe dekorimin e aktorit tė mirėnjohur. Mė datė 9 tetor, nė orėn 17.30 nė sallėn "Andon Trici" tė Qendrėn Kulturore tė Bashkisė sė Athinės (Akadhimias 50).
mė shumė
Botė nė pėrkthim

Europa krijuese

 

 

  

 

Porosi Online
Bėni porosinė pėr librin tuaj tė preferuar, vetėm pėr Tiranėn...
Universi Shqiptar i Librit
Informacion, Opinione, Letersi, Probleme... me shume