Print Close

 

 

 

Botimet e reja

Arti - Prej zanafillės te Van Gogh
Mitet - Mitologjia klasike nė artet pamore
Liri Brahimi - Ishim ne
Jean-Christophe Rufin - I madhi Kėr
mė shumė

Veprimtari

Dita Ndėrkombėtare e Poezisė
Instituti i Librit dhe i Promocionit nė bashkėpunim me Agjencinė e Parqeve dhe Rekreacionit - Bashkia Tiranė, Botimet Toena dhe Gjimnazin "Sami Frashėri", nė prag tė Edicionit III tė Festivalit Letrar pėr tė Rinj“Tirana 2017”& Ditės Ndėrkombėtare tė Poezisė organizuan "Takimin me poezinė" e 36 poetėve mė tė mirė shqiptarė, botuar nė kolanėn "Kambana" nga Botimet Toena ndėr vite. Ky aktivitet u mbėshtet edhe nga Ministria e Kulturės e Shqipėrisė, e cila mundėsoi praninė e kuartetit tė harqeve "Tinguj dhe monumente", i cili performoi gjatė aktivitetit. Poezia e zgjedhur e ēdo poeti u recitua nga nxėnėsit e gjimnazit "Sami Frashėri", ditėn e martė, mė 21 mars, ora 11:00, te Reja.
Paskal Milo - Udhėkryqe shqiptaro-gjermane
Instituti i Librit dhe i Promocionit, Botimet Toena, promovuan librin "Udhėkryqe shqiptaro-gjermane" tė autorit Paskal Milo. Mė 4 nėntor 2016 ora 12:00 nė Hotel "Plaza", Tiranė, salla "Queen Geraldine", kati i tretė.
Namik Dokle - Vajzat e mjegullės
Instituti i Librit dhe i Promocionit, nė bashkėpunim me Universitetin Mesdhetar tė Shqipėrisė dhe Botimet Toena, promovuan romanin "Vajzat e mjegullės" tė shkrimtarit Namik Dokle. Mė 19 tetor 2016 ora 11:00 nė Universitetin Mesdhetar tė Shqipėrisė, Tiranė.
Theofil Haxhijani - Njė mendje, hiē mendje
Shtėpia Botuese Toena nė bashkėpunim me Shoqatėn Kulturore Artistike EKAVI, Shoqatėn e Shkrimtarėve dhe Artistėve LITERART dhe Lidhjen e Shkrimtarėve tė Klubit DRITA, organizuan promovimin e romanit "Njė mendje, hiē mendje" tė autorit Theofil Haxhijani si dhe dekorimin e aktorit tė mirėnjohur. Mė datė 9 tetor, nė orėn 17.30 nė sallėn "Andon Trici" tė Qendrėn Kulturore tė Bashkisė sė Athinės (Akadhimias 50).
mė shumė