Print Close

 

 

 

Botimet e reja

Zija Ēela - Ora e Zooparkut
Dr. Polikron Ēelo - Ushqyerja dhe disa nga sėmundjet ndėr fėmijė
Alban Tartari - Marrėdhėniet me publikun
Anjeza Dielli - 77 poezi
mė shumė

Veprimtari

Zija Cela - Ora e Zooparkut
Promovohet romani "Ora e Zooparkut" i shkrimtarit Zija Ēela. Datė 8 maj, ora 11:00, tek Akademia e Shkencave e Shqipėrisė (Salla Aleks Buda).
Fatos Kongoli - nderohet me titullin "Dr. Honoris Causa"
Ditėn e hėnė, mė 24 prill 2017, shkrimtari Fatos Kongoli u nderua me titullin "Dr. Honoris Causa" nga Universiteti Ismail Qemali, Vlorė. Titulli iu dorėzua nga rektori i kėtij Universiteti, prof. Roland Zisi.
Ditės Botėrore e Librit
Takohemi me Librin
Botimet Toena morėn pjesė nė Panairin e zhvilluar nė kuadėr tė aktivitetit "Takohemi me Librin" organizuar nga Agjencia e Parqeve dhe Rekreacionit - Bashkia Tiranė, mė datė 21 prill 2017 nė Parkun Rinia, Tiranė.
mė shumė