Print Close

 Botimet e reja

Kadri Brahimaj - Babai i Ndėrlidhjes shqiptare
Kosta Petrov - Shihemi nė majė
Resmi Ēorbaxhi - Rrėnjėt
Arben Braēe - Njė jetė nė tri botė
mė shumė

Veprimtari

Fjala e mbajtur nė pėrvjetorin e 88-tė tė Niko Nikollės
Fjala nė promovimin e librit tė Theodhoros Pangallos "Me Papandreun nė Europė"
ĒMIMET LETRARE TĖ FUNDVITIT 2017
Robert Wilton - Merimanga e Sarajevės
Botimet Toena & Instituti i Librit dhe i Promocionit, nė bashkėpunim me Muzeun Historik Kombėtar, organizuan mė 19 korrik 2017, ora 18:30, nė Muzeun Historik Kombėtar, salla "Unesco" promovimin e romanit "Merimanga e Sarajevės" tė shkrimtarit anglez Robert Wilton, pėrkthyer mjeshtėrisht nga Diana Ēuli. Nė panel: Robert Wilton (autor), Diana Ēuli (pėrkthyese), Arta Marku (gazetare/moderatore). Nė shoqėrinė e kuartetit tė harqeve "Tinguj & Monumente".
mė shumė